Evangelizáció ebben a nemzedékben

2010. október 05., címkék: Hírek, edinburghi missziós konferencia, Háttér, világmisszió

Pécsett, Európa kulturális fővárosában, centenáriumi konferencia keretében emlékeztek a száz évvel ezelőtt zajló edinburgh-i világmissziós konferenciára.

Vatikáni értékelés Edinburghról

2010. június 08., címkék: vatikán, edinburghi missziós konferencia, Vatikán, Ökumené, ökumené, világmisszió, xvi. benedek pápa

A világmissziói konferencián részt vett római katolikus küldöttség is, melyet Brian Farrell püspök, a Keresztyén Egység Pápai Tanácsának tagja vezetett.

Edinburghi felhívás a keresztyénség szociális elkötelezettségéért

2010. június 08., címkék: edinburghi missziós konferencia, konferencia, Ökumené, ökumenikus, ökumené, világmisszió

Az elmúlt vasárnap, június 6-án a skóciai Edinburghban befejezte munkáját a világmissziói konferencia. Ezen minden keresztyén felekezetből 300 küldött vitatta meg a misszió új hangsúlyait, feladatait, koncepcióit. Éppen száz évvel az 1910 júniusában ugyanott tartott első világmissziói konferencia után a mostani alkalmon jelentős döntések születtek.

Pályázati felhívás tudományos dolgozat megírására

2010. június 03., címkék: misszió, károli egyetem, Hírek, edinburghi missziós konferencia

Az 1910-ben, Edinburghban rendezett világmissziói konferencia centenáriumának alkalmából a Károli Gáspár Református Egyetem Közép- és Kelet-Európai Missziói Tanulmányi Intézete (KMTI) pályázatot hirdet tudományos dolgozat megírására.

100 éve indult az edinburghi missziói világkonferencia

2010. június 02., címkék: Nagyvilág, világmisszió, ökumenikus, megemlékezés, edinburghi missziós konferencia

Ma, szerdán kezdődik, s vasárnappal zárul a skót fővárosban az a világkonferencia, melyen a 100 éve indult missziói világkonferenciára emlékeznek a világ minden részéből érkezett vendégek.

Skót előkészületek "Edinburgh 2010"-re

2010. április 30., címkék: Ökumené, világmissziói konferencia, edinburghi missziós konferencia, skót egyház, ökumené

Június 2–6. között látja vendégül a Skót Egyház a világ minden részéről érkező 300 delegátust az Edinburgh 2010-es konferenciára, mely hálát ad a világmissziói szervezet 100 évvel ezelőtti indulásáért, és meghatározza a 21. századi teendőket.

A misszió és az egység lesz a jövő évi ökumenikus imahét főtémája

2009. szeptember 02., címkék: edinburghi missziós konferencia, ima, Ökumené, Ökumenikus imahét, ökumenikus imahét, ökumené, egyházak világtanácsa (wcc), misszió

Január 18-tól 25-ig tartják az északi féltekén az imahetet a keresztények egységéért. "Ti tanúi vagytok ezeknek" (Lk 24,48) - ez a Lukács evangéliumából vett idézet ihlette a jövő évi imanyolcad témáját,